Świetlica - - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA W GODZINACH 7.00-16.00

w świetlicy  pracują:

mgr Tomasz Kursa (kierownik)
mgr Lidia Kowalczuk
mgr Alicja Olewińska
mgr Mariola Bakaj
mgr Bożena Walczuk

Nasza świetlica to miejsce, gdzie poznajemy starszych i młodszych kolegów, zawieramy nowe przyjaźnie. Rozwijamy naszą emocjonalność i relacje interpersonalne bardziej niż w szkolnej ławce. To tu przecież, nieskrępowani ramą planu lekcji, przeżywamy uczucia empatii, współczucia, radości, smaku zwycięstwa – ale też porażki, złości i zawodu.
Na świetlicy jesteśmy ciągle aktywni: lubimy rysować i malować, układamy klocki, gramy w gry ruchowe i planszowe, czytamy, słuchamy piosenek, śpiewamy  i tańczymy. Uczymy się współpracować w małych i większych grupach. Z drugiej strony uczymy się szanować swoją indywidualną odrębność.
Nasza świetlica to miejsce przyjazne dzieciom.

Z czego możemy tu korzystać

Świetlica szkolna jest doskonale wyposażona
1. Często korzystamy z sali gimnastycznej, organizujemy zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw.
2. Dzięki pomocy Dyrekcji Szkoły i sponsorom pozyskiwanym przez wychowawców świetlicy posiadamy bogaty sprzęt audiowizualny.
3. Dzieci mają duży wybór zabawek, gier stolikowych i edukacyjnych, sprzętu sportowego, książek. Otrzymują nagrody za udział w konkursach i turniejach.
Wszystko to pozwala na urozmaicenie pobytu dzieci w Świetlicy.
Dzieci chętnie do nas przychodzą!

W czasie pobytu w Świetlicy dzieci mają możliwość skorzystania ze stołówki szkolnej i spożycia obiadu.
W świetlicy wydzielone jest takie miejsce, w którym dzieci mogą zjeść drugie śniadanie.

Kiedy nie mamy lekcji...
w ramach pracy świetlicy szkolnej realizowane  różnorodne zajęcia:

- rozwijające umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie)
- doskonalące umiejętność samodzielnego czytania i słuchania tekstu czytanego
   przez nauczyciela (czytanie wierszy, bajek i baśni, opowiadań, prasy dla dzieci)
- wzbogacające posiadane wiadomości, zaspokajające ciekawość świata (czytanie książek, korzystanie z encyklopedii, rozmowy i pogadanki z dziećmi, zabawy tematyczne, gry dydaktyczne i edukacyjne)
- kształtujące umiejętności wypowiadania się na zadany i dowolny temat, formułowanie pytań  i odpowiedzi (rozmowy i pogadanki z dziećmi)
- kształtujące umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie  i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, układanki, zabawy tematyczne, odrabianie prac domowych)
- ćwiczące umiejętność zapamiętywania fragmentów tekstu wiersza, piosenki (inscenizacje, zajęcia muzyczne)
- wyzwalające ekspresję twórczą (pisanie bajek, opowiadań, prace plastyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne)
- zwiększające sprawność fizyczną, wyrabiające koordynację ruchową (gry i zabawy ruchowe w sali, na boisku szkolnym, placu zabaw)
- relaksujące i wyciszające (relaks przy muzyce, oglądanie bajek, dowolne zabawy dzieci)
- doskonalące naukę gry w warcaby i szachy.

Dodatkowo wychowawcy świetlicy organizują:
-imprezy i uroczystości świetlicowe (Andrzejki, Bal Przebierańców, Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka,Dzień Dziecka, Święto Rodziny)
- spacery po okolicy,

____________________________________________________________________________________________________

01.09.2019
Informacja o wydarzeniu: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

30.09.2019
Informacja o wydarzeniu: Świetlicowe spotkanie z okazji. Dnia Chłopaka.

02.10.2019
Informacja o wydarzeniu: Udział w próbnej ewakuacji przeciwpożarowej

04.10.2019
Informacja o wydarzeniu: Udział w IX światowym Dniu Tabliczki Mnożenia zorganizowanym w szkole przez Samorząd Uczniowski.

29.10.2019
Informacja o wydarzeniu: Udział w akademii z okazji Dnia Papieskiego.

31.10.2019
Informacja o wydarzeniu: Zapalenie zniczy na cmentarzu wojennym upamiętniając pamięć o poległych.

08.11.2019
Informacja o wydarzeniu: Śpiewanie hymnu narodowego godz. 11.11 z całą społecznością szkolną.

08.11.2019
Informacja o wydarzeniu: Udział w uroczystej akademii z okazji święta 11 Listopada.

20.12.2019
Informacja o wydarzeniu: Udział w Jasełkach bożonarodzeniowych.

09.01.2020
Informacja o wydarzeniu: Spotkanie z Policjantami - "Bezpieczne ferie zimowe"