Biblioteka - - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie im ks Stanisława Staszica

Idź do spisu treści

Menu główne:

Biblioteka





ŁĄCZNICY BIBLIOTECZNI

kl. I – 
kl. II – 
kl. IIIa – 
kl. IIIb – 
kl. IVa – 
kl. IVb – 
kl. V - 
kl. VI - 
kl. VII - 






Godziny otwarcia 
biblioteki szkolnej
 
PONIEDZIAŁEK10.30-14.30
WTOREK
9.00-11.30
ŚRODA
13.15-14.10
CZWARTEK
9.35-12.30
PIĄTEK12.10-12.30


Co czytać dzieciom? 

Polecamy:

Złota Lista książek do czytania dzieciom opracowana przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” na www.calapolskaczytadzieciom.pl
Więcej inspiracji www.rodzinneczytanie.pl



_____________________________________________________________________________

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.

23 i 24 lutego 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy Ia i Ib na czytelników biblioteki szkolnej połączone z zabawami i konkursami. Najmłodsi czytelnicy poznali zasady zachowania się w bibliotece i regulamin wypożyczania książek. Po złożeniu uroczystej przysięgi, że będą szanować książki i dbać o nie, pierwszoklasiści otrzymali kolorowe zakładki do książek przygotowane przez aktyw biblioteczny. Na koniec każdy nowy czytelnik mógł wybrać sobie dowolną książeczkę do przeczytania w domu.


SPIS LEKTUR: SZKOŁA PODSTAWOWA

Kl. I - III

M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”
M. Jaworczykowa „Jacek, Wacek i Pankracek”
J. Tuwim „Słoń Trąbalski”
J. Brzechwa „Globus”
Cz. Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
K. Makuszyński „120 przygód Koziołka Matołka”
J. Porazińska „Szewczyk Dratewka”
J. Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”
A. A. Milne „Kubuś Puchatek”
M. Kruger „Karolcia”
J. Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”
H. Lifting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
Ch. Perrault „Czerwony Kapturek”
Wiersze J. Tuwima
Wiersze J. Brzechwy
H.Ch. Andersen „Brzydkie kaczątko”
A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
H.Ch. Andersen „Dziewczynka z zapałkami”
R. Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
M. Kownacka „Kajtkowe przygody”
J.Twardowski „Patyki i patyczki”



KL IV-VI:
Teksty kultury poznawane w całości – nie mniej niż 4 pozycje
 książkowe w roku szkolnym oraz wybrane przez nauczyciela teksty o mniejszej objętości :

• Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród;
• Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa;
• Carlo Collodi, Pinokio;
• Roald Dahl, Charlie i fabryka czekolady;
• Antonina Domańska, Historia żółtej ciżemki;
• Irena Jurgielewiczowi, Ten obcy;
• Stanisław Lem, Bajki robotów;
• Clive Staples Lewis, Lew, Czarownica i stara szafa;
• Astrid Lindgren, Bracia Lwie Serce;
• Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy;
• Aleksander Minkowski, Dolina Światła;
• Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni;
• Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza;
• Edmund Niziurski – wybrana powieść (np. Niewiarygodne przygody Marka Piegusa, Sposób na Alcybiadesa);
• Joanna Olech, Dynastia Miziołków;
• Joanna Onichimowska – wybrana powieść (np. Duch starej kamienicy, Daleki rejs);
• René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu);
• Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy;
• Alfred Szklarski – wybrana powieść (np. Tomek w krainie kangurów);
• Dorota Terakowska, Władca Lewawu;
• Mark Twain, Przygody Tomka Sawyera;
• John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem;
• Juliusz Verne, W 80 dni dookoła świata;
• Moony Wicher, Dziewczynka z szóstego księżyca;
wybór mitów greckich, baśni i legend;
wybór kolęd; wybór pieśni patriotycznych;
wybór poezji, w tym utwory dla dzieci i młodzieży;
film i widowisko teatralne z repertuaru dziecięcego;
wybrane programy telewizyjne



   
    
   
   
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego