Sport - - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie im ks Stanisława Staszica

2B -” URATUJE WSZYSTKICH”

Nigdy nie wiemy, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Z inicjatywą wzięcia udziału w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować” wystąpiły do uczniów klasy 2B p.Edyta Gołębiowska i p.Lidia Kowalczuk. Celem prowadzonych zajęć było przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń poprzez nabywanie umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratowniczych oraz przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności ratowniczych. Aby uczniowie „wynieśli” i zapamiętali jak najwięcej z zajęć, skontaktowałyśmy się z Fundacją WOŚP, która przekazała nam niezbędne materiały dydaktyczne ( tekturowe telefony komórkowe do nauki wybierania odpowiednich oraz książeczki edukacyjne). Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę.

TRZYMAJCIE KCIUKI PONIEWAŻ W PIĄTEK BIJEMY REKORD Z WOŚP…..WIĘCEJ INFO WKRÓTCE!!

___________________________________________________________________

WF z rowerem i siłownią w tle.

30 września 2015

Tradycją w naszej szkole jest to, że przynajmniej raz w roku rower jest integralną częścią zajęć wychowania fizycznego. Tak też było i tym razem. Cała klasa 6 wspólnie wychowawcą p.Edytą Gołębiowską wybrała się na 4 godzinną lekcję wf w terenie. Ścieżka rowerowa zaczyna się w Parku Miejskim. Dziewięcio kilometrowa ścieżka przebiega raz przy samej rzeczce Uherce, innym razem oddalając się od niej o kilkadziesiąt metrów. Trasa nad rzeką, która łączy się z kilkoma kilometrami ścieżek rowerowych w innych częściach miasta jest doskonałą okazją do organizacji szeregu imprez rowerowych dla dzieci i młodzieży. Postanowiłam zorganizować na niej ciekawą lekcję wychowania fizycznego. Uczniowie byli lekko zmęczeni po pokonaniu całej trasy ale w wyśmienitych humorach. Pogoda nas nie oszczędziła, lecz nie przeszkodziło im to w dalszych ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem naszej lekcji było wspólne ognisko ze zdrowymi kiełbaskami.