Z życia szkoły - - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia szkoły

Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszej szkole - „Dzień Misyjny – Madagaskar”

W naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie z Danielem Kasprowiczem świeckim misjonarzem na Madagaskarze pt: „Dzień Misyjny – Madagaskar” w ramach organizacji Dni Kultury Chrześcijańskiej w Chełmie. Dziękujemy bardzo za wspaniałe spotkanie.

Galeria (kliknij na zdjęcie poniżej)________________________________________________________________________________________
 

Piknik z Dwójką już za nami!!!

Galeria (kliknij na zsdjęcie)
Podczas Pikniku z Dwójką, zarówno obecni jak i przyszli uczniowie naszej szkoły mieli możliwość konstruowania prawdziwie poruszających się robotów z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych – klocków Lego Education WeDo.

    

    

    

    

    

    

_____________________________________________________________________________________________________
 


TYDZIEŃ ZDROWIA 2019

Gry i zabawy, zawody sportowe, bezpłatne badania , konkurs plastyczny,konkurs kulinarny, pogadanki i prelekcje w klasach, spotkania z ciekawymi ludźmi to tylko część atrakcji jakie odbywały się podczas tegorocznych obchodów tygodnia zdrowia w naszej szkole. 
Poniżej fotorelacja 


 

_________________________________________________________________________________________
 

TANCERZE Z MDK W NASZEJ SZKOLE!

Obejrzyj galerię (kliknij na poniższym zdjęciu)__________________________________________________________
SPOTKANIE Z NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ Z SP2

Obejrzyj galerię (kliknij na poniższym zdjęciu)


_______________________________________________________________________________________________

Uczniowie klasy II brali udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego”, który realizowany jest przez Polski Związek Lekkoatletyki. Za udział w programie otrzymali dyplomy i koszulki, a wręczał je w imieniu organizatora Pan Piotr Szkoda z klubu „Agros Chełm”. 
PODWÓJNY SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW

Ogromnym sukcesem mogą poszczycić się dziewczęta klas VII-VII oraz chłopcy klas V-VI.
W minionym tygodniu w Miejskich Zawodach Sportowych w Unihokeja
Dziewczęta zajęły w mieście -II miejsce. Chłopcy zajęli w mieście -III miejsce.
Obie drużyny wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich w Unihokeja, które odbyły się
w Hrubieszowie. Rywalizację chłopcy i dziewczęta zakończyli na wysokim 4 miejscuw województwie lubelskim.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!_________________________________________________________________________________________________
 
"Jestem bezpieczny ....z WOPR"

W dniu 14 grudnia br. w naszej szkole w ramach programu prozdrowotnego przedstawiciele chełmskiego WOPR p.Andrzej Klaudel, p. Artur Klaudel oraz absolwent naszej szkoły Rafał Łagowski przeprowadzili bardzo ciekawy pokaz połączony z prelekcją nt: "Bezpieczeństwo w wodzie zimą".

___________________________________________________________________________________________________
 
SKSonTour
W dniu dzisiejszym dzieciaki z naszej szkoły brały udział w super wydarzeniu sportowym organizowanym w Lublinie, w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Tym razem jako jedyna szkoła z Chełma, wspólnie z innymi szkołami z całego województwa uczestniczyliśmy w różnych przedsięwzięciach sportowych oraz poznawali nowoczesne formy aktywności sportowej. Zabawa była przednia. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i drobny upominek. TO BYŁ BARDZO UDANY DZIEŃ :)
_______________________________________________________________________________________________ 

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W OBIEKTYWIE
__________________________________________________________________
 
ZAWODY SPORTOWE

W dniu 5 grudnia br. w naszym mieście odbyły się 
I Miejskie Igrzyska w Unihokeju. Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła wysokie 3 miejsce.

Gratulujemy!!!!____________________________________________________________________________________
 


"SEGREGUJ RAZEM Z NAMI"

W ramach współpracy z MPGK i UM Chełm, w naszej szkole podjęte zostały działania prozdrowotne mające na celu uświadomienie uczniom jak ważna jest segregacja śmieci. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, których podsumowaniem było wykonanie gazetki szkolnej oraz rozpropagowanie materiałów związanych z omawianą tematyką.
_____________________________________________________________________________
             

         

_________________________________________________________________________________________________
 
Pasowanie na ucznia wśród bieli i czerwieni.

 
26 października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie w obecności rodziców, dziadków, dyrekcji i zaproszonych gości zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr2 w Chełmie. Dzieci ślubowały na sztandar szkoły i zostały tradycyjnie pasowane na uczniów symbolicznym wielkim ołówkiem, którego dokonała Pani dyrektor szkoły Dorota Mandzińska.

Część artystyczna pod hasłem „Współczesny mały patriota” wzruszyła widzów, a układ taneczny z biało-czerwonymi flagami wzbudził podziw dla małych artystów. Uczennica z klasy 7 uświetniła uroczystość wdzięcznym tańcem – „Nasza niepodległa”. Rozety, balony w kropki i stroje dzieci w barwach narodowych stworzyły ciepłą i wesołą atmosferę. Posypały się gromkie brawa, gdy „maluszki” przedstawiły Taneczne show - „Pożegnanie wakacji” w rytm gorących rytmów. Wkoło rozlegał się śmiech. Zgromadzeni śpiewali polskie biesiadne piosenki z karaoke i integrowali się z dziećmi wspólnie pląsając w rytm muzyki.

Rodzice uczniów zadbali o prezenty dla dzieci – rożek obfitości dla osłodzenia życia szkolnego , kredki oby dziecięcy świat był kolorowy i zeszyty z długopisami upamiętniające 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Imprezę zakończył słodki poczęstunek dla zgromadzonych. Nad całością imprezy czuwała wychowawczyni klasy Ia Renata Ligaj, a oprawę muzyczno - medialną zapewnił nauczyciel Łukasz Semeniuk
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
„Bądź sobą- zaakceptuj siebie”

Pod taką nazwą, uczniowie klasy 6 zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektem prozdrowotnym, który realizowali na lekcji języka polskiego. W ramach samodzielnej pracy wykonali piękne plakaty i prezentacje.___________________________________________________________________________________________________________________________-
 
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 6

Jak co roku dziewczynki, przygotowały dla swoich kolegów z klasy miłą niespodziankę. Tym razem, ten szczególny dzień, spędzili bardzo aktywnie w Chełmskim Parku Wodnym. Po szaleństwach w wodzie, wspólnie poszliśmy na pyszną pizzę.

Kliknij na miniaturę, aby obejrzeć galerię


_________________________________________________________________________________________________________________________
 
Informujemy, że 4 października br, uczniowie:

Konrad Błaszczak, Jakub Rezmer - klasa 5b
Alan Marcinkowskiklasa 6
brali udział w Miejskich Igrzyskach w TENISIE STOŁOWYM zajmując indywidualnie wysokie lokaty. Miło nam poinformować,że w punktacji drużynowej szkół zajęliśmy wysokie III miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

Kliknij na miniaturę, aby obejrzeć galerię____________________________________________________________________________________________________________

 
Lekcja o Funduszach Europejskich V

W dniach 17-18 października, uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w ciekawych zajęciach w ramach projektu "Lekcja o Funduszach Europejskich V". Celem projektu jest popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy na temat Funduszy Europejskich, Programu Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW) i innych programów operacyjnych perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020, realizowanych na terenie województw Polski Wschodniej.

Każdy z uczestników projektu otrzymał komiks i zakładkę magnetyczną. Podsumowaniem zajęć był konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich, gdzie nagrodami były karty upominkowe do sieci Empik.

W klasie 6 najszybciej z odpowiedzią na poszczególne pytania poradziły sobie:

I miejsce- Nikola Wurszt
II miejsce- Kinga Przeor
III miejsce- Natalia Tywoniuk

W klasie 7 najszybciej z odpowiedzią na poszczególne pytania poradziły sobie:

I miejsce- Patrycja Zawadzka
II miejsce – Karolina Staszak
III miejsce – Gabrysia Czarnecka 

________________________________________________________________________________
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego