Z życia szkoły - - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia szkoły
_______________________________________________________________________________________
 


Dzisiaj w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs na najbardziej zadbaną salę lekcyjną zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie aktywnie wzięli udział w sprzątaniu i dekorowaniu swoich klas. Komisja konkursowa oceniała: gazetki, wystrój klas i wkład pracy. I miejsce zdobyła kl. VIII, II miejsce – kl. III, III miejsce – kl. Va i VI a. Gratulujemy i dziękujemy uczniom za zaangażowanie i dbanie o estetykę sal.


____________________________________________________________________________________________________
 

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Od rana uczennice z Samorządu Uczniowskiego witały wszystkich miłym słowem i cukierkiem. Z tej okazji odbył się także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w szkole. Każdy uczeń otrzymał serduszko, które miał ofiarować osobie życzliwej na co dzień. Najwięcej serduszek otrzymali: Nikola – kl. I, Inez – kl. III ,Nikola – kl. Va, Kacper – kl.Vb, Zosia – kl. VI a, Jakub – kl. VI b, Nikola – kl. VII, Kacper – kl. VIII.___________________________________________________________________________________
 


LEKCJA WF W PARKU TRAMPOLIN KLASA 7 i 6B

 
 
 
 
__________________________________________________________________________________

XXX BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu dzisiejszym duża grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Biegu Niepodległości. Wszyscy z powodzeniem ukończyli bieg zajmując wysokie lokaty.
Za udział i zaangażowanie SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!  <<Zobacz galerię>>___________________________________________________________________________________________________
 
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Wierszem i piosenką uczniowie naszej szkoły uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy VIII i Va zaprezentowali się w repertuarze patriotycznym, przedstawiając najważniejsze wydarzenia i postaci związane z listopadowym świętem.
_________________________________________________________________________________________________________
 
Pamiętamy...

Jak co roku w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz wojenny. Dzieci z kl. Va zapaliły znicze i oddały hołd żołnierzom poległym


________________________________________________________________________________________________
 
Konkurs recytatorski poezji patriotycznej "Między bielą a czerwienią"

Uczennica naszej szkoły, Karolina z kl. VIII, zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej organizowanym przez Klub Wojskowy w Chełmie. Wraz z Karoliną prezentowały się Gabriela i Anna, również uczennice kl. VIII. Serdecznie gratulujemy dziewczynom pięknych występów, a Karolinie miejsca na podium. Podsumowaniem konkursu była uroczystość patriotyczna w Klubie Wojskowym, podczas której laureaci konkursu ponownie prezentowali swój repertuar w obecności zaproszonych gości. Podczas uroczystej gali wystąpiła Karolina, prezentując wiersz Artura Oppmana "Krzyżyk z Olszynki". Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.__________________________________________________________________________________________________-
 
II Regionalny Konkurs Pięknego Czytania

Karolina, uczennica klasy VIII, zdobyła tytuł "Mistrza Pięknego Czytania" w kategorii klas VII - VIII w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną. Wydarzenie zostało objęte patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego. Karolina pięknie zaprezentowała fragment powieści Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole", zyskując uznanie Jury i zdobywając pierwszą nagrodę. Serdecznie gratulujemy!_________________________________________________________________________________________
 
Ślubowanie klasy pierwszej

Uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej.
W naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki, a następnie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce oraz wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły.
________________________________________________________________________________________________
 
"Bajki, baśnie, bajeczki..."

W piątek (25 października) w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn: "Bajki, baśnie, bajeczki...", na który wpłynęło bliski 250 prac. Nasze uczennice w swoich kategoriach wiekowych zdobyły pierwsze miejsca: Monika z kl. 6b oraz Karolina z kl. 8a. Wyróżnienie otrzymała Lenka z kl. 5b. Piękne barwne prace zaprezentowane zostały na wystawie pokonkursowej. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy wszystkich lubiących tworzyć do udziału w kolejnych zmaganiach.
_____________________________________________________________________________________________
 
Swoje wokalne umiejętności kolejny raz sprawdziły uczennice naszej szkoły. Wystąpiły w IV Przeglądzie Piosenki Turystycznej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Chełmie. Jako zespół zdobyły pierwsze miejsce wykonując dwa utwory.
 
Serdecznie gratulujemy!!!

_________________________________________________________________________________________


 
W ramach lekcji biologii uczniowie klasy 7 przygotowali przestrzenne modele komórek roślinnych i zwierzęcych. Taka forma pozwala lepiej zrozumieć budowę komórki i utrwalić elementy składowe.

  

____________________________________________________________________________________________________________

 
Miejskie Igrzyska Tenisa Stołowego

Konrad, Jakub, Dawid i Łukasz z klasy 6B reprezentowali nasza szkołę w zawodach tenisa stołowego indywidualnego. Dziękujemy za udział i zajęcie wysokich miejsc. Uczeń Jakub R. zajmując 3 miejsce zakwalifikował się do zawodów rejonowych.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIM DALSZYCH SUKCESÓW!!!!


Galeria_________________________________________________________________________________________________________

 
Dzień Chłopaka w klasie 6a. Warsztaty meksykanskie w pubie Champion, gry i zabawy....

Zobacz galerię_______________________________________________________________________________

 
BOHATERON - włącz historię!
2 października to rocznica zakończenia działań powstańczych w walczącej Warszawie. W tym dniu w naszej szkole podjęliśmy kolejne działania w ramach ogólnopolskiej akcji "BohaterOn - kartka dla Powstańca". Uczniowie z kl. I- III uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego dowiedzieli się, kiedy i dlaczego wybuchła II wojna światowa oraz Powstanie Warszawskie i komu poświęcony jest pomnik Małego Powstańca. Poznali też biografie wybranych bohaterów powstańczych walk o Warszawę oraz obejrzeli filmiki promujące akcje. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tym temacie. Pięknie wypowiadali się o bohaterach tamtych wydarzeń. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały kartki dla Powstańców przygotowane przez ich starszych kolegów. Teraz sami napiszą listy i przygotują laurki, które przekażemy bohaterom Warszawy, aby pokazać, że o nich pamiętamy.
O Powstaniu Warszawskim opowiadała uczniom p. Ewa Stawarek - nauczycielka historii.
Akcję przygotowała p. Agnieszka Rejman - nauczycielka języka polskiego i szkolny koordynator akcji.

 

___________________________________________________________________________________________________
 


W tym roku sprzątanie świata odbyło się w naszym mieście ph:
"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
Nie mogło nas zabraknąć. W piątek 20 września wszystkie klasy naszej szkoły włączyły się do akcji. Galeria
     
     
  

_____________________________________________________________________________________________
 
 

W naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie z harcerzami z ruchu skautingu katolickiego Skauci Europy. Spotkanie miał na celu przybliżenie uczniom podstawowe zasady działania skautingu europejskiego oraz zachęcenie wstąpienia w ich szeregi. Każdy z uczniów dostał ulotkę z informacją dotyczącą zapisu na pierwszą zbiórkę.

  .
________________________________________________________________________________________
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego