Z życia szkoły - - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie im ks Stanisława Staszica

Z życia szkoły

W piątek 27 października 2017 roku klasa pierwsza z SP nr 2 w Chełmie gościła w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Chełmie . W ramach Programu Klub Młodego Odkrywcy koordynowanego przez Centrum Nauki Kopernik uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w eksperymentach i badaniach prowadzonych przez wykwalifikowanych naukowców. Zabawa była świetna. Dziękujemy za zaproszenie.

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 26 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dyrektor Delegatury Oświaty w Chełmie Arkadiusz Kwieciński, Pani Dyrektor Szkoły Dorota Mandzińska, pani Agnieszka Domino – przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2, nauczyciele, rodzice uczniów oraz starsi koledzy i koleżanki naszej szkoły. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak pokazali, jak szczęśliwymi i radosnymi są dziećmi, bo motto tego spotkania brzmiało: „Wszystkie dzieci nasze są”. Następnie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Po ślubowaniu pani dyrektor Dorota Mandzińska i pan dyrektor Arkadiusz Kwieciński przystąpili do pasowania uczniów. Następnie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i kuferek edukacyjny, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.
Życzymy Pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.

Dzień papieski w naszej szkole

Teatr "Kurtyna" z Krakowa po raz kolejny w murach naszej Szkoły. We wtorek 17 października 2017 r. uczniowie z klas IV-VII uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez aktorów Teatru " Kurtyna" z Krakowa pt. " Możesz odkryć siebie"

20 października br. uczniowie naszej szkoły dzielnie dopingowali kobiecą reprezetnację Polski do lat 15 w meczu towarzyskim z reprezentacją Białorusi.Pomimo niesprzyjającej aury, mozna było odczuć na trybunach gorącą atmosferę. Duża w tym zasługa "naszych" zawodniczek, które rozgromiły rywalki aż 8:0!

26 września odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny zorganizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-7 i polegał na zobrazowaniu Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii za pomocą symboli charakterystycznych dla danego kraju. Laureatkami konkursu zostały : Monika Spodniewska (kl. IVb język angielski) oraz Anna Surma (kl.VI język hiszpański). Wyróżnienie otrzymali: Julia Witkowska (IVb) oraz Jakub Rezmer (IVb). Serdecznie gratulujemy!

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Dzień pieczonego ziemniaka już za nami!!!

Zobacz galerię

Wybraliśmy Radę Samorządu Uczniowskiego

Od połowy września w naszej szkole rozpoczęła się kampania wyborcza do rady samorządu uczniowskiego. Chętni uczniowie przygotowali plakaty prezentujące ich sylwetki oraz programy wyborcze. Plakaty umieszczono na górnym korytarzu tak , aby cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z propozycjami kandydatów.
Wybory przeprowadzono 2 października. Już dzień wcześniej górny korytarz zamienił się w prawdziwy lokal wyborczy. Przygotowano stół dla komisji wyborczej , urnę oraz osłonięte miejsce dla głosujących. Wydrukowano listy głosujących i karty do głosowania.
Podczas trwania wyborów komisja w składzie : Kacper Kowalczuk , Małgorzata Medak , Brajan Saja i Patrycja Zawadzka czuwała nad prawidłowym przebiegiem akcji. W głosowaniu wzięło udział 160 uczniów z klas III – VII. Każdy głosujący musiał podpisać się na liście głosujących i wybrać swojego kandydata.
Po zakończonych wyborach komisja dokładnie policzyła głosy. Przewodniczącą rady samorządu została Natalia Celińska uzyskując 54 głosy, zastępcą Mateusz Ubczyński z 42 głosami poparcia .
Jednocześnie uczniowie wybrali opiekunów samorządu , którymi zostały: Ewa Stawarek , Aneta Śmigasiewicz i Anna Hołub – Kaczor.