Z życia szkoły - - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W OBIEKTYWIE

ZAWODY SPORTOWE

W dniu 5 grudnia br. w naszym mieście odbyły się
I Miejskie Igrzyska w Unihokeju. Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła wysokie 3 miejsce.

Gratulujemy!!!!

"SEGREGUJ RAZEM Z NAMI"

W ramach współpracy z MPGK i UM Chełm, w naszej szkole podjęte zostały działania prozdrowotne mające na celu uświadomienie uczniom jak ważna jest segregacja śmieci. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, których podsumowaniem było wykonanie gazetki szkolnej oraz rozpropagowanie materiałów związanych z omawianą tematyką.

_____________________________________________________________________________

Pasowanie na ucznia wśród bieli i czerwieni.

26 października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie w obecności rodziców, dziadków, dyrekcji i zaproszonych gości zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr2 w Chełmie. Dzieci ślubowały na sztandar szkoły i zostały tradycyjnie pasowane na uczniów symbolicznym wielkim ołówkiem, którego dokonała Pani dyrektor szkoły Dorota Mandzińska.

Część artystyczna pod hasłem „Współczesny mały patriota” wzruszyła widzów, a układ taneczny z biało-czerwonymi flagami wzbudził podziw dla małych artystów. Uczennica z klasy 7 uświetniła uroczystość wdzięcznym tańcem – „Nasza niepodległa”. Rozety, balony w kropki i stroje dzieci w barwach narodowych stworzyły ciepłą i wesołą atmosferę. Posypały się gromkie brawa, gdy „maluszki” przedstawiły Taneczne show - „Pożegnanie wakacji” w rytm gorących rytmów. Wkoło rozlegał się śmiech. Zgromadzeni śpiewali polskie biesiadne piosenki z karaoke i integrowali się z dziećmi wspólnie pląsając w rytm muzyki.

Rodzice uczniów zadbali o prezenty dla dzieci – rożek obfitości dla osłodzenia życia szkolnego , kredki oby dziecięcy świat był kolorowy i zeszyty z długopisami upamiętniające 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Imprezę zakończył słodki poczęstunek dla zgromadzonych. Nad całością imprezy czuwała wychowawczyni klasy Ia Renata Ligaj, a oprawę muzyczno - medialną zapewnił nauczyciel Łukasz Semeniuk

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

„Bądź sobą- zaakceptuj siebie”

Pod taką nazwą, uczniowie klasy 6 zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektem prozdrowotnym, który realizowali na lekcji języka polskiego. W ramach samodzielnej pracy wykonali piękne plakaty i prezentacje.

___________________________________________________________________________________________________________________________-

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 6

Jak co roku dziewczynki, przygotowały dla swoich kolegów z klasy miłą niespodziankę. Tym razem, ten szczególny dzień, spędzili bardzo aktywnie w Chełmskim Parku Wodnym. Po szaleństwach w wodzie, wspólnie poszliśmy na pyszną pizzę.

Kliknij na miniaturę, aby obejrzeć galerię

Informujemy, że 4 października br, uczniowie:

Konrad Błaszczak, Jakub Rezmer - klasa 5b
Alan Marcinkowskiklasa 6
brali udział w Miejskich Igrzyskach w TENISIE STOŁOWYM zajmując indywidualnie wysokie lokaty. Miło nam poinformować,że w punktacji drużynowej szkół zajęliśmy wysokie III miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

Kliknij na miniaturę, aby obejrzeć galerię

Lekcja o Funduszach Europejskich V

W dniach 17-18 października, uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w ciekawych zajęciach w ramach projektu "Lekcja o Funduszach Europejskich V". Celem projektu jest popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy na temat Funduszy Europejskich, Programu Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW) i innych programów operacyjnych perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020, realizowanych na terenie województw Polski Wschodniej.

Każdy z uczestników projektu otrzymał komiks i zakładkę magnetyczną. Podsumowaniem zajęć był konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich, gdzie nagrodami były karty upominkowe do sieci Empik.

W klasie 6 najszybciej z odpowiedzią na poszczególne pytania poradziły sobie:

I miejsce- Nikola Wurszt
II miejsce- Kinga Przeor
III miejsce- Natalia Tywoniuk

W klasie 7 najszybciej z odpowiedzią na poszczególne pytania poradziły sobie:

I miejsce- Patrycja Zawadzka
II miejsce – Karolina Staszak